O firmie

Kilka słów o nas

owoce_10

S

półka FOOD Trading została założona we wrześniu 2003 roku z udziałem kapitału zagranicznego. Naszym celem było stworzenie wiarygodnej i stabilnej marki w handlu zagranicznym na szeroko pojętym rynku rolnym.

Działalność firmy rozpoczęła się od eksportu mięsa. Już po kilku miesiącach rozszerzyliśmy jednak asortyment o zboża, pasze, melasę i koncentraty spożywcze, a także produkty z branży budowlanej.

Obecnie jesteśmy wiodącym eksporterem i importerem:

  • mięsa czerwonego i białego (wołowina, wieprzowina, drób)
  • owoców i warzyw (pełen asortyment z całego świata)
  • produktów przemysłu cukrowniczego i zbożowego (melasa, śruty, zboża)
  • biomasy (pellet drzewny, biomasa pochodzenia rolnego)

 

Naszym rynkiem zbytu są niemal wszystkie kraje Europy.

Wieloletnia obecność FOOD Trading na europejskich rynkach rolnych pozwoliła nam stać się spółką godną zaufania oraz dołączyć do najefektywniejszych i stabilnych liderów tej branży.

Wciąż się rozwijamy. Zawdzięczamy to naszym pracownikom, ludziom posiadającym ogromną wiedzę i wieloletnie doświadczenie w handlu produktami rolnymi. To dzięki nim oferujemy naszym Klientom nie tylko najwyższej jakości produkty, ale także kompleksowe rozwiązania logistyczne, w tym cały serwis związany z transportem, pozyskaniem niezbędnych dokumentów eksportowych oraz standaryzacji i kontroli jakości.

Już następnego dnia od momentu dokonania zamówienia jesteśmy w stanie wysłać i dostarczyć towar w ustalone miejsce.

Dlatego odnieśliśmy sukces!

Gazela Biznesu 2007

gazele2007

J

ako jedna z najdynamiczniej rozwijających się polskich firm w 2007 roku zostaliśmy uhonorowani przez tygodnik Puls Biznesu prestiżowym tytułem Gazela Biznesu.

Gazelą może stać się firma małej lub średniej wielkości, która dzięki ponadprzeciętnemu tempu rozwoju doskonale daje sobie radę wśród znacznie większych konkurentów.

Lista Gazel Biznesu jest znaną i wiarygodną marką. To jedyny ranking, który uwzględnia nie tylko ostatni rok działalności przedsiębiorstwa, ale bada dynamikę rozwoju firmy i premiuje jej szybki i stabilny rozwój na przestrzeni kolejnych 3 lat, potwierdzony wynikiem finansowym.

Dane finansowe są weryfikowane przez firmę Coface Intercredit Poland oraz podlegają kontroli pod kątem ewentualnych zobowiązań wobec kontrahentów, urzędu skarbowego, ZUS.

Zostaliśmy Gazelą Biznesu, ponieważ jesteśmy firmą uczciwą, wiarygodną, preferującą solidność i jawność działania.